Herbatka konopna to napar z liści lub kwiatostanów konopi siewnych. Te z kwiatostanów – w przeciwieństwie do herbatki zaparzonej jedynie z liści – zawierają do 2% kannabidiolu (w skrócie: CBD) oraz w pełni legalne w Polsce stężenie 0,2% tetrahydrokannabinolu (w skrócie: THC) – substancji psychoaktywnej, przez którą zażywanie konopi indyjskiej skutkuje popularnym hajem. Wszystkie te wartości sprawiają, że herbatki konopne całkowicie bezpiecznymi i naturalnymi napojami o wszechstronnych właściwościach.

Z własnego doświadczenia wiemy, że termin herbatki budzi nie lada wyzwanie dla laików w kategoriach konopi. Najczęściej zadawane pytanie odnoście naparu brzmi:

Jak herbatka konopna może działać, jeśli kannabinoidy w niej zawarte są rozpuszczalne tylko w tłuszczach albo alkoholu, a nie w wodzie?

No cóż, śpieszymy z odpowiedzią!

Zacznijmy od początku…

W starożytnych Indiach herbatka konopna była przygotowywana jako napój wykorzystywany w celach rytuału powitania gości. Nazywano ją Bhang i oprócz kategorii obrzędu, stosowana była również jako lek. Napar konopny egzystował także w kulturze Jamajskiej, gdzie nazywano go Ganją i również używano jego prozdrowotnych walorów do polepszania zdrowia.

Ze względu na bardzo długą historię i znaczącą rolę w wielu kulturach na świecie wydaje się oczywistym, że herbatka konopna nie jest żadnym chwytem marketingowym ani niczym nowym – my, jako użytkownicy, tylko kontynuujemy jej kult.

Zobacz także: Poradnik dla początkujących – wszystko co musisz wiedzieć o CBD

Jak działa herbatka konopna?

Zacznijmy od tego, że konopie nie składają się tylko z kannabinoidów, jednakże substancje te bezdyskusyjnie odgrywają kluczową rolę we wspomnianych roślinach. Konopie zawierają 1111 różnych związków (m.in. terpeny, flawonoidy), dzięki którym posiadają wszechstronne właściwości. Wiele z nich jest rozpuszczalnych w wodzie, dlatego zaparzenie herbatki konopnej okazuje się jak najbardziej możliwe, a tym bardziej wskazane. Warto jednak wziąć pod uwagę, że napar z samych liści (bez kwiatostanów) nie będzie mieć takiego bogatego składu i wpływu na organizm z uwagi na brak zawartości CBD.

To nie tak, że kannabinoidy nie są w ogóle rozpuszczalne w wodzie. Wiadomo, że są do tego zdolne – mianowicie, wszystkim znane THC ma rozpuszczalność 2,8mg/l co może okazać się wystarczające, biorąc pod uwagę, że dostępne w Polsce herbatki konopne posiadają 0,2% stężenia THC.

Zobacz także: Oleje konopne a olejki konopne – czym się różnią?

Jak przygotować herbatkę konopną?

Spokojnie, przygotowanie herbatki konopnej jest banalnie proste! Wystarczy śledzić poniższy przepis:

  1. Wsyp jedną łyżkę produktu
  2. Zalej 250ml wrzącej wody
  3. Zaparzaj przez 5-10min. Im dłużej herbatka się zaparza, tym jest silniejsza

Doskonałymi dodatkami wspierającymi Twoje zdrowie może być: plasterek masła, łyżka śmietany lub kilka kropli oleju. Produkty te pomagają w rozpuszczaniu i trawieniu kannabinoidów.

Życzymy smacznego!

Bądź pewien tego, co kupujesz! Zdobądź herbatki konopne marki DobreKonopie.pl, wytwarzane z rosnących na polach południowej Polski konopi siewnych. Wybierz produkty godne zaufania.

Herbatki konopne możesz kupić  > tutaj <

Ciesz się chwilą z nami i zyskaj 15% rabatu na zakupy w naszym sklepie

Zapisz się, a raz na dwa tygodnie otrzymasz od nas dawkę wiedzy o świecie CBD.

Bądźmy w kontakcie, miłego dnia.

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter! Już wkrótce otrzymasz e-mail z kodem rabatowym. Sprawdź swoją pocztę!