Strefa wiedzy

Sport

Zastosowanie olejku CBG w sporcie: Triathlon i inne dyscypliny wytrzymałościowe

lip 19, 2022
Zastosowanie olejku CBG w sporcie Triathlon i inne dyscypliny wytrzymałościowe

Swoje pierwsze doświadczenia z preparatem z konopi siewnych z CBG opisuje sportowiec i trener personalny Dominik Kruzel. Dominik od 20 lat jest czynnym sportowcem, uprawiającym sztuki walki, oraz sporty wytrzymałościowe – ostatnio trenuje i startuje w zawodach thriatlonowych. Od 10 lat prowadzi treningi personalne, w których kluczową rolę odrywa ujarzmienie układu nerwowego podopiecznych w reakcji na stres związany z dodatkowym wysiłkiem.

Pierwsze spotkanie z olejkiem CBG z konopi

Zacznę od tego, że w swojej karierze sportowej zażywałem już sporo różnych suplementów o różnym spektrum działania, ale to był mój pierwszy kontakt z fitokannabidoidami.

Miałem sporą obawę czy po zażyciu CBG nie zgaśnie we mnie chęć do rywalizacji w związku z uspokajającym działaniem olejku na układ nerwowy.  Byłem pozytywnie zaskoczony, ponieważ nie dość, że nie straciłem „pazura”, to jeszcze w trakcie rywalizacji mogłem się dokładnie skoncentrować na wykonywaniu działania! Na treningach, mimo że są dużo bardziej żmudne niż sam udział w zawodach, miałem dokładnie te same odczucia zwiększenia energii i koncentracji.

Zastosowanie CBG a triatlon

Triathlon, który uprawiam, wymaga bardzo dużej powtarzalności sekwencji ruchów, co mocno męczy układ nerwowy. Podczas treningu układ nerwowy musi pozostać w 100 % sprawny, żeby móc kontrolować wszystkie działania. Inaczej nie zachowamy poprawności techniki wykonywania ćwiczeń. Zauważyłem, że dzięki olejkowi CBG dużo łatwiej pozostaję skupiony w trakcie trwania treningu.

Te właśnie aspekty – energia, koncentracja i zwiększona wytrzymałość układu nerwowego były dla mnie najważniejsze w związku z zażywaniem CBG.

Innym odczuwalnym rezultatem jest uspokojenie układu nerwowego na co dzień, co pozwala zaoszczędzić energię na WAŻNIEJSZE momenty, np. trening.

CBG a regeneracja

CBG wpłynęło także na sposób regeneracji mojego organizmu. Jeśli chodzi o regenerację to wiadomo, że najważniejszy jest sen. W tym aspekcie nigdy nie miałem problemów, dobrze zasypiam, a faza snu głębokiego, dzięki któremu w organizmie zachodzą procesy odbudowy mięśni, tkanek i pobudzania układu odpornościowego, rzadko kiedy trwa u mnie krócej niż 3 godziny. Jednak od czasu zażywania CBG ta faza nieznacznie się wydłużyła, a zdarzają się noce, w których trwa nawet sześć godzin!

Podsumowując, olejek CBG powala mi regenerować układ nerwowy poprzez większy spokój na co dzień i wydłużenie fazy snu głębokiego. W tym całym spokoju potrafię uwolnić duże pokłady energii w najważniejszych momentach, takich jak treningi czy zawody.

Dołącz do nas

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu serwis internetowy dobrekonopie.pl może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Polityka prywatności