Strefa wiedzy

Zdrowie

Olejek CBG z polskich konopi jest już dostępny na rynku

lip 20, 2022
Olejek CBG z polskich konopi jest już dostępny na rynku

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem olejek CBG z konopi siewnych jest produkowany również w Polsce, przez markę DobreKonopie.pl. „Matka wszystkich kannabinoidów” poszerza linię suplementów wytwarzanych z rodzimych upraw konopi siewnych.

Ekstrakt CBG Cannabis Originals, czyli olejek z konopi siewnych (Cannabis sativa), powstał z myślą o osobach z takimi problemami zdrowotnymi jak stany zapalne jelit, zapalenia stawów, choroby kości, jaskra, bóle neuropatyczne, poczucie lęku czy depresja. Jest również pomocny w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych. Jego pozytywne działanie zostało udowodnione naukowo, a coraz więcej osób przekonuje się o tym również w Polsce.

CBG nie jest substancją psychoaktywną. Pochodzi z odmian konopi siewnych (przemysłowych). Te, w przeciwieństwie do indyjskich, są dozwolone do uprawy i zarejestrowane w Unii Europejskiej. W olejkach marki DobreKonopie.pl związek CBG jest dostępny w stężeniu 5 lub 35 proc.

Działanie CBG jest synergiczne, dlatego w naszym ekstrakcie są również inne naturalnie występujące kannabinoidy, fitokannabinoidy, flawonoidy i terpeny, które wzmagają jego korzystne działanie – mówi Ewa Melania Gryt, założycielka General Hemp Marketing i marki DobreKonopie.pl. – W przypadku linii Cannabis Originals Spectrum zdecydowaliśmy się jedynie na odjęcie wosków, które uznaje się za niestrawialne przez żywy organizm. Sam proces usuwania wosków jest nieinwazyjny, nie narusza struktury preparatu i nie wpływa na dobroczynny efekt synergii – wyjaśnia Ewa Melania Gryt.

Proces produkcji Ekstraktu CBG Cannabis Originals jest całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku. Sam olejek jest pozbawiony zanieczyszczeń dzięki wykorzystaniu metody ekstrakcji nadkrytycznym CO2, co w procesie produkcji zapewnia niską, nie przekraczającą 38°C temperaturę. Dzięki temu wszystkie związki występujące naturalnie w kwiatach konopi zostają zachowane i gwarantują wysoką jakość ekstraktu.

Olejek CBG, na świecie znany od ponad pięćdziesięciu lat, w Polsce jest nowością. Dotychczas popularnością wyrobów z konopi siewnych cieszył się głównie olejek CBD. Badania naukowe wykazały, że obecny w suszu z konopi kannabigerol (CBG) jest jednym z najważniejszych kannabinoidów, czyli głównych związków aktywnych w tej roślinie. Pełni w niej rolę prekursora dla innych kannabinoidów, m.in. dla CBD i THC. Dlatego nazwano go „matką wszystkich kannabinoidów”.

Dobre Konopie to marka polskiej spółki General Hemp Marketing, która jest jednym z prekursorów wyrobów z konopi siewnych w Polsce. Od 2001 roku prowadzi badania tej rośliny, obecnie produkuje z niej dziesiątki różnorodnych artykułów – suplementów i wyrobów żywnościowych. Marka prowadzi też kampanię edukacją na temat konopi siewnych, której celem jest przywrócenie konopiom dobrej opinii w polskim społeczeństwie.

Dołącz do nas

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu serwis internetowy dobrekonopie.pl może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Polityka prywatności