Grzyby, konopie i adaptogeny

Grzyby, konopie i adaptogeny

Konopie siewne

Konopie siewne to jeden z najbardziej odżywczych produktów, jakie dała nam natura. Zawartość witamin, mikroelementów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych i pełnowartościowego białka powoduje, że z pełnym przekonaniem możemy je nazywać superfood czyli nieprzetworzoną żywnością pochodzenia naturalnego, z bogatą zawartością składników odżywczych, uznawaną za szczególnie korzystną dla dobrego samopoczucia.

Czym są adaptogeny

Adaptogeny są nietoksycznymi roślinami, które charakteryzują się tonizującym działaniem na organizm człowieka. Zmniejszają skutki stresu, który wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną i mentalną. Istnieje wiele rodzajów adaptogenów, które stymulują ciało do powrotu do naturalnej równowagi, czyli homeostazy. Substancje adaptogenne wykazują wyjątkowo wysoki potencjał antyoksydacyjny.

Grzyby lecznicze

Grzyby lecznice wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie krajów Dalekiego Wschodu, ze względu na swoje właściwości lecznicze. Stosowane do leczenia wymagającego wielopłaszczyznowego działania. Posiadają silne właściwości antybiotyczne, wzmacniają układ odpornościowy, przyspieszają leczenie. Są naturalnym wsparciem terapii nowotworowych.