Produkty konopne w dolegliwościach zwierząt domowych
Wydany w listopadzie 2017 raport Światowej Organizacja Zdrowia (WHO – World Health Organization) wykazuje, że kannabidiol jest bezpieczny, skuteczny i bardzo dobrze tolerowany oraz posiada szereg pozytywnych zastosowań zdrowotnych.
Produkty konopne – pomoc zwierzętom starszym
Wyzwaniem, zarówno dla rehabilitanta, jak i dla właściciela czworonoga, jest zwierzę starsze, z artretyzmem i przewlekłymi chorobami współistniejącymi. Przy starszym zwierzęciu mamy do czynienia z: niechęcią do poruszania się, apatią, zmniejszeniem sił witalnych, zaburzeniami neurologicznymi, zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi, chorobami autoimmunologicznymi i wieloma innymi dolegliwościami.
W przypadku starszych pacjentów bardzo ważne jest znalezienie rozwiązania, które przyniesie najlepszy możliwy efekt terapeutyczny przy jak najmniejszych konsekwencjach dla stanu zdrowia. Wprowadzając do diety produkty konopne działamy na cały organizm uruchamiając procesy naprawcze, regeneracyjne, przeciwbólowe i przeciwzapalne, co jest widoczne już po pierwszych miesiącach stosowania.
Produkty konopne, a układ kostno-stawowy
Produkty na bazie konopi siewnych przyspieszają gojenie i wzmacniają kości. Pomagają również w zwalczaniu stanów zapalnych stawów oraz spowalniają degenerację kości związaną z wiekiem. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne i działają skutecznie przeciwbólowo, również w przypadku bóli fantomowych.
Jak bezpiecznie dawkować produkty konopne?
Z uwagi na szerokie spektrum działania, produkt powinien być dobrany do masy ciała oraz rodzaju i natężenia problemu naszego pupila.
Schorzenia zwierząt, przy których warto stosować produkty konopne:
- alergie, choroby skóry
- nowotwory
- skurcze mięśni
- epilepsja
- choroby serca, jelit, nerek, wątroby, trzustki
- choroby układu hormonalnego
- osłabienie układu odpornościowego
- choroba lokomocyjna,
- infekcje grzybiczne
- zaburzenia endokrynologiczne, choroby tarczycy
- zapalenia stawów
- bezsenność
- cukrzyca
- astma
- rak prostaty,
- borelioza
- bóle, w tym bóle fantomowe
- stres
- niepokoje (np. powodowane przez burzę, fajerwerki, wizyty u fryzjera czy lekarza weterynarii, zmianę miejsca pobytu)
- lęki
- zachowania kompulsywne
- otyłość
- uszkodzenia układu nerwowego
- choroby kości
Cannabis Animals wspomaga samopoczucie i ogólną kondycję zwierząt. Występuje w 4 różnych stężeniach: 2%, 4%, 6%, 8% – stężenie dobierane do wagi zwierzęcia.