CBG to nieodurzający kannabinoid, który może być kolejnym kannabinoidem po CBD, który stanie się przedmiotem badań medycznych.

Ziele konopi zawiera ponad 400 specjalnych molekuł leczniczych zwanych kanabinoidami. Te związki są klasyfikowane jako fitokannabinoidy, ponieważ pochodzą z rośliny. Ludzkie ciało wytwarza podobne cząsteczki zwane endokannabinoidami, które oddziałują w ramach wyspecjalizowanego systememu receptorów znajdujących się w mózgu, ośrodkowym układzie nerwowym i układzie odpornościowym, które tworzą układ endokannabinoidowy (ECS).

Podobnie jak większość kannabinoidów innych niż tetrahydrokanabinol (THC), kannabigerol (CBG) nie jest psychoaktywny i stwierdzono, że działa na bardzo specyficzne układy fizjologiczne. Dzięki badaniom naukowym, kannabinoid ten wykazał znaczne korzyści zdrowotne zwłaszcza w chorobach związanych z zapaleniem i uszkodzeniami neurologicznymi.

Szczegóły dotyczące CBG

Kwasowy prekursor CBG – CBGA – jest uważany za matkę wszystkich kannabinoidów, ponieważ roślina przekształca tę specjalną cząsteczkę we wszystkie inne kannabinoidy.

Badanie z 2015 r. Zatytułowane „Neuroprotekcyjne właściwości kannabigerolu w chorobie Huntingtona” opublikowane w czasopiśmie Neurotherapeutics wykazało działanie neuroprotekcyjne CBG w oparciu o jego zdolność do ochrony neuronów u myszy z chorobą Huntingtona. Ta specjalna substancja chemiczna może również pomóc w zwalczaniu raka i wykazano, że działa jako środek przeciwbakteryjny. CBG może hamować skurcze mięśni i służyć jako terapia zapobiegająca zaburzeniom czynności pęcherza. Wykazano również, że ten kannabinoid pomaga w leczeniu depresji.

Naukowcy nauczyli się kilku sztuczek, aby uzyskać silniejsze poziomy CBG z roślin konopi podczas uprawy i zbiorów. W poszczególnych odmianach zidentyfikowano optymalny okres ekstrakcji wynoszący około sześciu tygodni w ośmiotygodniowym cyklu kwitnienia. Niektóre odmiany np. Bediol są rzekomo bogate w CBG.

Badania

Stwierdzono, że CBG jest cennym i skutecznym lekiem na jaskrę, ponieważ zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Ten kannabinoid wykazuje również właściwości neuroprotekcyjne, a w badaniach doświadczalnych na myszach, okazał się skuteczny w zmniejszaniu ogólnoustrojowego zapalenia, które charakteryzuje nieswoiste zapalenie jelit (IBD – choroba Leśniewskiego-Crohna.

Przeprowadzono już badania nad skutecznością CBG w IBD – kategorią parasolową obejmującą choroby: Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita drażliwego (IBS) i inne choroby przewodu pokarmowego obejmujące zapalenie w jelitach. IBD dotyka tylko trzy miliony ludzi w samych Stanach Zjednoczonych.

Jedno z takich badań opublikowanych w 2013 r. I zatytułowane „Korzystny wpływ niepsychotropowej rośliny kannabinoidu Cannabigerol na eksperymentalną chorobę zapalną jelit” opublikowane w czasopiśmie Biochemical Pharmacology wykazało, że CBG jest pomocne dla pacjentów z IBD. Naukowcy, którzy przeprowadzili badania doszli do wniosku, że obietnica zastosowania tego specjalnego kannabinoidu jako przyszłej terapii „mogłaby być brana pod uwagę przy eksperymentach klinicznych u pacjentów z IBD”.

W opublikowanym w polskim czasopiśmie Klinika Oczna badaniu „Możliwości stosowania kannabinoidów w leczeniu jaskry” z 2008 r. Stwierdzono, że kanabinoidy takie jak CBG „są w stanie zmniejszyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Co więcej, związki te charakteryzują się właściwościami neuroprotekcyjnymi i rozszerzającymi naczynia, które dodatkowo potwierdzają jej użyteczność terapeutyczną w leczeniu zachowawczym jaskry ”.

Nasz organiczny preparat z CBG możesz kupić tu:

http://dobrekonopie.pl/kategoria/cbd/cbg/

Chcesz otrzymać 15% zniżki?

Dołącz do newslettera.

Zarejestruj się i bądź na bieżąco z Dobrekonopie.pl

Witamy na pokładzie! E-mail z kodem rabatowym czeka już na Twojej skrzynce!